تغییر سطح مجوز های دسترسی در Homegroup در ویندوز ۸.۱

تغییر سطح مجوز های دسترسی در Homegroup در ویندوز ۸.۱

در این مقاله از مقالات آموزش ویندوز ۸.۱ با نحوه تغییر سطح مجوز های دسترسی در Homegroup آشنا می شوید.

آموزش ویندوز ۸.۱ : شیوه تغییر سطح مجوز های دسترسی در Homegroup

در اینجا قصد داریم تا برای پوشه های اشتراک گذاشته شده مجوز خواندن و نوشتن را درنظر بگیریم (به صورت پیش فرض مجوزهای اختصاص داده شده در Homegroup از نوع فقط خواندنی می‎باشد).

 

۱-در ابتدا File Explorer را باز کرده و سپس برروی پوشهای که قبلاً به‎اشتراک گذاشته‎اید راست‎کلیک کرده و سپس گزینه Properties را انتخاب کنید.

تغییر سطح مجوز های دسترسی در Homegroup

شیوه تغییر سطح مجوز های دسترسی در Homegroup – مرحله ۱

۲-در پنجره باز شده به سربرگ Sharing رفته و برروی دکمه Share… کلیک کنید.

آموزش ویندوز 8.1

شیوه تغییر سطح مجوز های دسترسی در Homegroup-مرحله۲

۳-در ادامه گزینه Homegroup را انتخاب کرده و از ستون Permission Level گزینه Read/Write را انتخاب کنید.

ویندوز 8.1 چیست

شیوه تغییر سطح مجوز های دسترسی در Homegroup-مرحله۳

۴-با انجام اینکار به پوشه موردنظر مجوز خواندن و نوشتن را در هنگام استفاده از Homegroup اختصاص خواهید داد و تمامی افرادی که در Homegroup قرار دارند می‎توانند در این پوشه عملیات خواندن و نوشتن را انجام دهند.

در این قسمت از آموزش ویندوز ۸.۱ با تغییر سطح مجوز های دسترسی در Homegroup در ویندوز ۸.۱ آشنا شدید. Homegroup یكی از ویژگی‌های جدید و جذاب در ویندوز ۸.۱ به شمار می‌آید كه به آسانی امكان به share کرد فایل‌ها و منابع گوناگون مابین كامپیوترهای مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع ویندوز ۸.۱ با ارائه این ویژگی به شما امكان می‌دهد كه یك ساختار شبكه خانگی كارامد را بدون درگیر شدن با تنظیمات و جزییات غیرضروری ایجاد كنید. علاوه بر به share کردن عادی فایل‌ها، Homegroup به شما اجازه می‌دهد فایل‌های رسانه‌ای دیجیتال خود را مابین كامپیوترهای خود به جریان بیندازید. برای ایجاد یك Homegroup و پیوستن به آن، كامپیوترهای شما به Windows 8.1 Home Premium یا ویرایش‌های بالاتر از آن نیاز خواهند داشت. برای اطلاعات بیشتر درباره آموزش ویندوز ۸٫۱ به سایت زیر مراجعه فرمایید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

پیاده سازی شده توسط هوش پلاس

گفتگو زنده

)
    is typing...

    ما الان آنلاین نیستیم. متن پیام خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید یا از طریق ای دی تلگرام networkbooks_ir@ با ما در ارتباط باشید.

    ارسال پیام لغو