دانلود کتاب میکروتیک فارسی فصل آشنایی و پیکربندی NAT

دانلود کتاب میکروتیک فارسی

در کتاب آموزش میکروتیک دوره MTCNA فصل آشنایی و پیکربندی NAT از وبسایت آموزش شبکه نتورک بوک با ترجمه آدرس یا NAT، انواع NAT در میکروتیک، ترجمه آدرس مقصد یا DSTNAT و بررسی جزئیات آن آشنا خواهید شد. در ادامه در قالب تمرین به صورت گام به گام پیکربندی DSTNAT را به طور کامل فرا خواهید گرفت. همچنین با Masquerade و پیکربندی NAT به روش Masquerade و تنظیم NAT به روش NetMAP آشنا خواهید شد. کتاب میکروتیک در این سایت موارد دیگری همچون بررسی جزئیات DSTNAT را در قالب تمرین به شما آموزش خواهد داد.

در کتاب میکروتیک امروزه در تمامی شبکه­ های محلی از آدرس­ های IP که به­ صورت خصوصی هستند استفاده می‌شود و همان­ گونه که می‌دانید این نوع از IPها قابل استفاده و مسیریابی در سطح اینترنت نیستند. به همین دلیل است که نمی­ توان از این آدرس­ ها در سطح اینترنت استفاده کرد. به همین منظور مفهومی به نام NAT به کمک شما می­ آید و وظیفه تبدیل آدرس­ های خصوصی به آدرس ­های عمومی را برعهده دارد.

لیست سرفصل ها  آموزشی PDF آموزش میکروتیک

 • ترجمه آدرس یا NAT

  همان­گونه که می‌دانید تمامی کلاینت ­ها برای دسترسی به اینترنت نیاز به یک آدرس منحصر به فرد از نوع Public دارد اما به­ دلیل وجود محدودیت در تعداد آدرس ­های IP نمی­ توان برای تمامی کلاینت­ های موجود از آدرس­ های عمومی استفاده کرد.

 • انواع NAT در میکروتیک

  در کتاب میکروتیک در صورتی که بخواهیم IPهای Private یک شبکه داخلی را به یک Ip Public ترجمه کنیم از این وضعیت استفاده می کنیم.

 • ترجمه آدرس مبدا  یا SRCNAT

  بسته ­ها درون شبکه دارای آدرس IP خصوصی هستند، اما زمانی که شما بخواهید بسته ای را به شبکه عمومی مثلا اینترنت ارسال کنید. آدرس مبدا بسته خصوصی و آدرس مقصد بسته عمومی است، مانند زمانی که شما بخواهید سایت گوگل را باز کنید.

 • بررسی جزئیات SRCNAT

 • ترجمه آدرس مقصد یا  DSTNAT

  این نوع NAT زمانی استفاده می شود که قصد داشته باشید کلاینت­ های موجود در شبکه Private را در معرض عموم قرار دهید. مثالی خوب از DestNAT زمانی است که بخواهید سرور های داخلی خود را برای کاربران اینترنت در دسترس قرار دهید.

 • بررسی جزئیات DSTNAT

کتاب PDF میکروتیک فارسی  یک فصل از کتاب MTCNA تالیف گروه مهندسی زرافه است که شما برای دریافت کامل کتاب MTCNA می توانید به فروشگاه مراجعه کنید. و برای دانلود pdf آموزش میکروتیک روی لینک زیر کلیک کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − شش =

پیاده سازی شده توسط هوش پلاس

گفتگو زنده

)
  is typing...

  ما الان آنلاین نیستیم. متن پیام خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید یا از طریق ای دی تلگرام networkbooks_ir@ با ما در ارتباط باشید.

  ارسال پیام لغو