آموزش مجازی سازی: فعال سازی SSH برروی ESXi

آموزش مجازی سازی: فعال سازی SSH برروی ESXi

آموزش مجازی سازی: فعال سازی SSH برروی ESXi

سلام دوستان. در یکی دیگر از آموزش مجازی سازی و آموزش ESXi ، شما را با (( فعال سازی SSH بر روی ESXi )) آشنا خواهیم کرد. چندتا نکته را در همین ابتدای این آموزش VMWare بگم خدمتتون که:

شرکت VMWare به صورت پیش فرض قابلیت SSH برروی ESXi را به دلایل امنیتی و اینکه هاست از سوی هکرها ی وقت مورد تهاجم قرار نگیره ، غیرفعال کرده پس پس از اینکه کارتون تموم شد ، اون را به حالت اولش برگردونید و قابلیت SSH برروی ESXi را غیرفعال کنید تا امنیت هاستتون حفظ بشه.

شما برای آپدیت کردن یا وارد کردن بعضی دستورات برروی ESXi باید بهش رموت بزنید و اصطلاحاً با نرم افزار Putty یا SecureCRT بهش SSH بزنید پس باید آموزش ESXi و فعال سازی SSH برروی ESXi را یاد بگیرید.

من در این آموزش مجازی سازی ، آخرین نسخه ESXi یعنی ۶.۵ را براتون در نظر گرفتم که فرقش با بقیه اینه که شما فقط میتونید به هاستتون یعنی ESXi فقط از طریق وب دسترسی داشته باشید. خب بریم سراغ آموزش ESXi و فعال سازی SSH برروی ESXi.

مراحل فعال سازی SSH برروی ESXi

۱. خب برای فعال سازی SSH برروی ESXi خودتون ابتدا از طریق Web بهش وصل بشید.

۲. حالا بر روی تب Actions کلیک و از منوی Services گزینه Enable Secure Shell را انتخاب کنید.

آموزش مجازی سازی فعال سازی SSH

مراحل اول و دوم آموزش فعال سازی SSH برروی ESXi

۳. تمومه کار. شما تونستید به همین راحتی با آموزش فعال سازی SSH برروی ESXi آشنا بشید. در ضمن غیرفعال سازی SSH هم از همین مسیره.

نتیجه گیری:

خب در این آموزش ESXi و آموزش مجازی سازی به راحتی شما را با فعال سازی SSH برروی ESXi آشنا کردیم اما همون طور که اول کار گفتم حتماً رعایت امنیت را سرلوحه کار خودتون قرار بدید و بعد از فعال سازی SSH برروی ESXi اگر اون را دیگه لازم نداشتید ، دوباره غیرفعالش کنید. منتظر نظرات خوبتون هستم و اگر آموزش فعال سازی SSH برروی ESXi نسخه های ۶ ، ۵.۵ را هم لازم داشتید، خبرم کنید.

نویسنده : مدیر
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیاده سازی شده توسط هوش پلاس