آموزش میکروتیک : قابلیت HotLock در میکروتیک

از تو به یک اشاره از من به سر دویدن ، قابلیت HotLock  در میکروتیک

سلام دوستان من. با یکی دیگه از مقالات بنده، علیرضا دهقانی ، از گروه آموزشی زرافه ( آموزش شبکه ) با شما عزیزان هستیم. خب بریم سراغ بحث اصلیمون و قابلیت HotLock  در میکروتیک ! ( آموزش میکروتیک ) شما دوستان من می‌تونید با قابلیت HotLock  در میکروتیک ( آموزش میکروتیک ) این قابلیت را برای وارد کردن دستورات به وجود بیارید تا به صورت اتوماتیک دستورات خودشون کامل بشن ( تاکید میکنم به صورت کاملاً اتوماتیک و بدون وارد کردن حتی دکمه‌ای، حتی Tab ) در واقع شاید میکروتیک داره با قابلیت HotLock  خودش داره به شما میگه:

(( از تو به یک اشاره ، از من به سر دویدن! ))  😉

این هم بخشهایی از آموزش میکروتیک که شاید به کار شما بخوره و مطالعه اونها خالی از لطف نیست:

آشنایی با HotLock در میکروتیک

خب همون طور که شما راحت با محیط Winbox میکروتیک کار می‌کنید و از طریق اون، کانفیگ و تنظیم خودتون را انجام بدید (البته winbox قابلیت کانفیگ همه چیز را ندارد) بعضی اوقات ناگزیر و مجبور هستید که از محیط دستوری یا همون CLI و متنی خودمون در میکروتیک استفاده کنید. خب اگر با سیسکو و لینوکس کار کرده باشید شما اگر چندتا حرف از یک دستور را بزنید و بعد دکمه((Tab)) را فشار بدید، چه اتفاقی میفته: بله! اون دستور براتون کامل میشه. میکروتیک هم همینجوره ولی میکروتیک فقط یک قابلیت اضافه تر و برتری هم به نام HotLock  داره تا دستورات شما را بدون حتی وارد کردن ((Tab)) کامل کنه. ( آموزش میکروتیک )

فعال کردن قابلیت HotLock  در میکروتیک

شما برای فعال کردن قابلیت HotLock  در محیط CLI یا ترمینال میکروتیک باید:

با واردن کردن یک بار (( [CTRL]+[V] )) و زدن(( Enter  )) ، به جای یک(( > )) دوتا(( >>)) مشاهده می‌کنید که نشان از فعال شدن HotLock  در میکروتیک داره.

از این به بعد کار دیگه‌ای نمیخواد بکنید، چند تا کلمه اول دستور را وارد و کامل شدن آن . بله از تو به یک اشاره ، از ما به سر دویدن!  🙄

آموزش رایگان میکروتیک

قابلیت HotLock  در میکروتیک

غیرفعال کردن قابلیت HotLock  در میکروتیک

شما برای غیرفعال کردن قابلیت HotLock  در میکروتیک باید کار زیر را انجام دهید :

دوباره با وارد کردن(( [CTRL]+[V] )) یا با وارد کردن دکمه‌های(( [CTRL]+[D] )) قابلیت HotLock غیرفعال میشه!

نتیجه‌گیری:

خب دوستان با قابلیت HotLock  در میکروتیک آشنا شدید و فهمیدید جریان ((  از تو به یک اشاره ، از ما به سر دویدن )) در میکروتیک از چه قراره. اهمیت این موضوع را دست کم نگیرید چرا که همه تنظیمات میکروتیک را شما نمیتونید به صورت گرافیکی و با Winbox انجام بدید و باید از محیط CLI میکروتیک برای این کار استفاده کنید و اینجاست که خواهید فهمید قابلیت HotLock  در میکروتیک چقدر کاربردی و مهمه. در آخر نظرات کارسازتون را فراموش نکنید که برامون ارسال کنید چرا که:

(( از شما به یک اشاره ، از ما به سر دویدن! )) 😀

دوستدار شما: علیرضا دهقانی

مشاهده مقالات شبکه من:

مقالات شبکه بخش ۱ 

مقالات شبکه بخش ۲

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 19 =

پیاده سازی شده توسط هوش پلاس

گفتگو زنده

)
    is typing...

    ما الان آنلاین نیستیم. متن پیام خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید یا از طریق ای دی تلگرام networkbooks_ir@ با ما در ارتباط باشید.

    ارسال پیام لغو