آموزش عکاسی از نوزاد در آتلیه

آموزش عکاسی از نوزاد در آتلیه

با سلام خدمت همه هوش پلاسی های عزیز. در این مقاله آموزشی ما قصد داریم تا شما را با آموزش عکاسی از نوزاد در آتلیه آشنا کنیم. ترفند های عکاسی از نوزاد کم نیستند و شما می توانید عکاسی از نوزاد را از همان اول شروع کنید یعنی عکاسی از نوزاد یک ماهه ! آموزش بستن نوزاد برای عکاسی می تواند به صورت روزمزه و یا حرفه ای دنبال شود ولی این مقاله آموزشی برای تمام افراد قابل استفاده می باشد و می توانند از آن استفاده کنند. امروزه افراد زیادی عکاسی از نوزاد در منزل را شروع کرده اند چون می توانند این مهارت را به چشم یک کسب دارمد نگاه کنند.

آموزش عکاسی از نوزاد در آتلیه

آموزش عکاسی از نوزاد در آتلیه

قطعا افرادی هستند که خواهان گرفتن عکس های زیبا از نوزادان خود هستند. ولی در این دوره نمی توان به هر کسی اعتماد کرد و فرزند نوزاد خود را به او سپرد. در واقع شما به عنوان یک عکاس برای جلب اعتماد خانواده ها باید آن ها را نیز برای این کار دعوت کنید و شاید بهتر باشد از قبل ژست هایی را که از نوزاد می خواهید به مادر او بگویید.

آموزش عکاسی از نوزاد در آتلیه

آموزش بستن نوزاد برای عکاسی

آموزش بستن نوزاد برای عکاسی

در واقع اولین مهمی که باید به آن توجه ویژه ای داشت این است که امنیت کافی را برای نوزاد فراهم کنید تا بتوانید یک گالری عکس خوب از اولین روزهای زندگی نوزاد برای خانواده اش پدید آورید. سعی کنید برای جلب اعتماد خانواده ها آن ها را به محیط های باز دعوت نکنید. ما در این مقاله به آموزش عکاسی از نوزاد در آتلیه می پردازیم که شاید امن ترین مکان است. شما خیلی راحت با یک تماس می توانید برای روز های اول زندگی نوزاد آتلیه را برای چند ساعت رزرو کنید.

با کسی که به شما اعتماد کرده و نوزاد چند روزه خود را به شما سپرده با گرمی بر خورد کنید. همیشه به این فکر کنید که آن ها چیزی را در اختیار شما قرار داده اند که شاید در آن مقطع مهم ترین اصل زندگی آن ها است. مخصوصا با مادر ها… شاید مادر مدت هاست که بخاطر نوزادش از خانه بیرون نیامده باشد. یکی از ایده های جالب برای این افراد عکاسی از نوزاد در منزل است.

عکاسی از نوزاد در منزل

عکاسی از نوزاد در منزل

شما باید قبل از خانواده ها در استدیو و محل عکاسی حاضر باشید و همه موارد از جمله دمای هوا، مقدار نور طبیعی و مصنوعی، بوی خوشبو، تعداد صندلی و مکانی برای نوزاد را بررسی و فراهم کنید تا خانواده ها در آنجا احساس راحتی و امنیت برای نوزاد را حس کنند و دوباره به آن جا بیایند و نوزاد خود را به شما بسپارند. عکاسی از نوزاد یک ماهه نیازمند تجربه است. همچنین تجربه مهمترین چیز برای مشتری هاست و ممکن است برای بچه های بعدیشان نیز پیش شما بیایند. در ادامه به این سری از مسائل و ترفند های عکاسی از نوزاد می پردازیم. ولی بدانید که شما باید با تجربه ای که دارید نسبت به این موارد احاطه داشته باشید.

تنظیم دمای اتاق

شما باید دمای اتاق را آنگونه که برای نوزاد راحت است تنظیم کنید نه برای خودتان! در واقع کار ما عکاسی از نوزاد یک ماهه است و نوزاد در این سن به گرمای بیشتری نیاز دارد تا ما. دمای بین ۱۸ تا ۲۵ درجه برای اتاق استدیو مناسب است به شرطی که برای نوزاد یک بخاری کوچک تهیه کنید. بخاری را در کنار او گذاشته تا گرمایی که تولید می کند مستقیم به نوزاد نخورد. چون نوزاد برهنه است سعی کنید او را درون یک پارچه نرم بپیچید و جا به جا کنید.

(این دما پیشنهادی است و شما نسبت به گرم و سرد بودن مکان زندگی می توانید آن را تغییر دهید)

تنظیم مکان نوزاد

عکاسی از نوزاد یک ماهه

عکاسی از نوزاد یک ماهه

فرق نمی کند شما در حال عکاسی از نوزاد در منزل هستید یا آتلیه. برای مکان نوزاد ما نیاز به یک جای بسیار نرم داریم پس از پارچه مخصوص نوزاد استفاده می کنیم. این پارچه رنگ بسیار زیبایی دارد که عکس شما زیباست. همینطور خاصیت کشش دارد که شما می توانید آن را به دور نوزاد ببپیچید که باعث راحتی نوزاد در هنگام جا به جایی می شود. سعی کنید زیر این پارچه از ملحفه نیز استفاده کنید. آموزش بستن نوزاد برای عکاسی را جدی بگیرید.

حتما بخوانید: ترفند های عکاسی در شب

استفاده از پستونک

در این قسمت از آموزش عکاسی در آتلیه به استفاده از پستونک می پردازیم. بعضا نوزاد ها پستونک استفاده می کنند ولی بعضی از آن ها هستند که هر چه پستونک را در دهانشان می گذارند آن را بیرون پرت می کنند. پس قبل استفاده از آن از مادر نوزاد در رابطه با پستونک بپرسید. ولی در کل اگر که نوزاد از پستونک استفاده کند خیلی بهتر است و ژست های مختلفی از آن در می آید. همیشه یک دستمال برای تمیز کردن آب دهان نوزاد در دست داشته باشید.

استفاده از سشوار

آموزش عکاسی از نوزاد در آتلیه

آموزش عکاسی از نوزاد در آتلیه

تکنیک سشوار خیلی جالب و کاربردی است و یکی از ترفند های عکاسی از نوزاد است. نوزادان به صدای یکنواخت علاقه زیادی دارند پس شما باید ایم موضوع را برای آن ها فراهم کنید. یک سشوار روشن کنید و آن را در فاصله ای از کودک قرار دهید. دقت کنید که در مسیر نوزاد قرارش ندهید، چون ما به صدای آن نیاز داریم نه گرمای آن. این تکنیک فقط مخصوص سشوار نیست و شما می توانید که از یک آهنگ ملایم نیز استفاده کنید.

آموزش بستن نوزاد برای عکاسی

آموزش بستن نوزاد برای عکاسی

ترفند های عکاسی از نوزاد

ما می خواهیم از نوزاد زمانی که خواب است عکس بگیریم پس قطعا باید جای او نرم و راحت باشد. باید در داخل اتاق هیچ گونه صدایی نباشد. نباید زیاد صحبت کرد و باید صدای شات دوربین را بست. ما پیشنهاد می کنیم به مشتری های خود بگویید که نوزاد را با شکم سیر به آن جا بیاورند. اگر نوزاد سیر و جایش گرم باشد قطعا به راحتی می خوابد. همه کار برای راحتی نوزاد انجام دهید.

یکی از موارد دیگری که باید رعایت کنید، درست استفاده کردن از وسایل اطراف نوزاد است. وسایلی که درون اتاق هستند باید از هر نظر تمیز و بدون سر و صدا باشند. نوزادی که دو هفته زندگی کرده، سیستم ایمنی بدنش نسبت به انسان بالغ ضعیف تر است و با هر گونه آلودگی، حتی کم ممکن است بیمار شود. به نکات زیر توجه کنید.

تمیز بودن دست ها

عکاسی از نوزاد یک ماهه

عکاسی از نوزاد یک ماهه

شما در طول زمان عکس برداری از نوزاد به تجهیزات دوربین، ملحفه، پارچه و … دست می زنید و در میان این کار ها می خواهید که نوزاد را نیز جا به جا کنید. ما پیشنهاد می کنیم که از محلول های ضد عفونی برای دست های خود استفاده کنید. به هر حال مادر و شاید خانواده نوزاد در حال دیدن کار شما هستند و شما باید خاطره خوبی را برای آن ها در آن زمان تداعی کنید. پس این مورد می تواند یکی از مهم ترین کار ها باشد. برای آموزش بستن نوزاد برای عکاسی از مادر نوزاد کمک بگیرید.

نشیمن های اتاق

عکاسی از نوزاد در منزل

عکاسی از نوزاد در منزل

این موضوع را می توان به دو بخش تقسیم کرد. یکی محل خواباندن نوزاد و یکی محل نشستن بقیه افراد. در واقع نوزاد وزن سبکی دارد و شما می توانید به راحتی او را جا به جا کنید. ولی دقت داشته باشید که تمام مکان های اتاق تمیز نیست، ما پیشنهاد می کنیم او را دور پارچه و درون یک سبد جا به جا کنید تا امنیت او نیز بیشتر باشد. یکی از مواردی که باید توجه ویژه ای به آن داشت استفاده از نردبان است. ما در آموزش عکاسی از نوزاد در آتلیه نمی خواهیم از یک زاویه از نوزاد عکس بگیریم و نیاز به بالا و پایین شدن داریم. نردبان یک گزینه مناسب برای این کار است.

هیچ چیز را اجبار نکنید

آموزش بستن نوزاد برای عکاسی

آموزش بستن نوزاد برای عکاسی

نوزادان معمولا خیلی نرم و انعطاف پذیر هستنند و شما به راحتی می توانید حالت آن ها را تغییر دهید. ولی این طبیعی است که نوزادان نمی توانند در یک حالت خاص بمانند. شما نباید آن ها را به زور مجبور به کاری کنید و گرنه کنترل استدیو از دستتان در می رود. برای اینکه به از این مشکلات نخورید، سعی کنید قبل از عکاسی از نوزاد از مادر و پدر او چند سوال بپرسید. سوالاتی مثل در هنگام زایمان مشکلی داشتند یا نه؟ هنگام بارداری چطور؟ اصلا نوزادشان مشکلی دارد یا خیر… همه این سوالات در امنیتی که شما بر ای نوزاد ایجاد می کنید دخیل است. این یکی از ترفند های عکاسی از نوزاد است.

هیچ صد درصدی در این جهان وجود ندارد و آموزش عکاسی از نوزاد در آتلیه یک بهانه برای شروع است. پس شما نیز مثل بقیه عکاسان جهان باید آنقدر عکس بگیرید تا در زمینه ترفند های عکاسی از نوزاد حرفه ای شوید و بتوانید بدون به گریه انداختن نوزاد و یا حتی ناراحتی والدین از نوزاد عکس بگیرید و از این هنر کسب درآمد کنید. ما باید بعضی از موارد مانند تغییر دیزاین اطراف کودک بدون اینکه به او دست بزنیم و یا ویرایش عکسی که گرفته شده از طریق نرم افزار لایت روم و یا… را یاد بگیریم. ما باید بدانیم برای عکاسی ار نوزاد به چه ابزاری احتیاج داریم… در اینجا مقاله ما که درباره عکاسی از نوزاد یک ماهه بود به پایان می رسد. ما سعی کردیم آموزش بستن نوزاد برای عکاسی را به شما عزیزان آموزش دهیم. باید شروع کنید. عکاسی از نوزاد در خانه یکی از بهترین کار هاست.

نویسنده : مدیر
دسته بندی ها : عکاسی
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیاده سازی شده توسط هوش پلاس