برنامه ایندیزاین چیست و چه کاربردی دارد

برنامه ایندیزاین چیست و چه کاربردی دارد

امروز در این مقاله با شما هوش پلاسی های عزیز هستیم تا به شما آموزش دهیم که برنامه ایندیزاین چیست ؟ مهم نیست که شما یک طراحی حرفه ای و یا مبتدی هستید، ولی باید بدانید نرم افزار ایندیزاین چیست و چه کاربردی دارد ؟ ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد و آموزش ایندیزاین به زبان فارسی را در اختیار شما قرار می دهیم. در این آموزش با ما باشید تا به شما آموزش دهیم ادوبی ایندیزاین چیست (adobe indesign چیست).

برنامه ایندیزاین چیست

برنامه ایندیزاین چیست

ایندیزاین یک نرم افزار قوی است که کار آن ایجاد آگهی ها، بروشورها، مجلات، روزنامه ها و کتاب ها است. شما با نرم افزار ایندیزاین می توانید پروژه های دیجیتالی و چاپی را به اشتراک بگذارید. ایندیزاین برای تمام افراد در بخش بازاریابی، گرافیک، هنرمندان، ناشران و متخصصان و… قابل استفاده است. این نرم افزار توسط Adobe Systems تولید شده است. پیش از این InDesign به عنوان بخشی از Creative Suite در دسترس بوده است.

ادوبی ایندیزاین چیست (Adobe Indesign چیست)

در حقیقت اگر بخواهیم به سوال Adobe Indesign چیست پاسخ دهیم باید بگوییم ایندیزاین بخشی از Creative Cloud است و پسوند CC آن به این منظور است. Creative Cloud مجموعه ای از برنامه های مورد استفاده برای طراحی، بازاریابی و ارتباطات در چاپ، دیدن فیلم آنلاین و … بین چند شبکه و سیستم است. ایندیزاین برای سیستم عامل های mac و ویندوز قابل استفاده است.

پسوند CC در InDesign InDesign CC به معنای زیر مجموعه Creative Cloud است. بالاترین نسخه فعلی ایندیزاین InDesign CC 2019 است. نرم افزار ایندیزاین امکان دسترسی به سایر منابع Adobe را فراهم می کند. بسیاری از خدمات در ایندیزاین به صورت پولی است. این موارد می تواند شامل Adobe Stock شود که برای پرداخت هزینه امکان دسترسی به تصاویر و یا فونت های تایپکت و… را فراهم می آورد.

حتما بخوانید: تفاوت UX با UI چیست؟

تفاوت بین InDesign CC و CS چه بود

آموزش ایندیزاین به زبان فارسی

آموزش ایندیزاین به زبان فارسی

نسخه های ابتدایی این برنامه از طراحی CS)Creative Suite) استفاده می کرد. شما برای متصل کردن سیستم خود به InDesign CC نیازمند پرداخت هزینه به صورت ماهانه یا سالیانه هستید در حالیکه InDesign CS به صورت رایگان برای همه افراد در دسترسی است. فقط کافیست یکبار خریداری یا از جای معتبری دانلود شود. آموزش ایندیزاین به زبان فارسی نیز هم برای CS و هم برای CC موجود می باشد.

لبته توجه داشته باشید که نسخه CS ایندیزاین دیگر توسط Adobe System پشتیبانی نمی شود. ولی شما می توانید بدون متصل شدن از خدمات آن در ویندوز و Mac استفاده کنید. در حالی که بیشتر برنامه های Adobe به طور شگفت انگیزی به روز شده اند، اما نرم افزار ایندیزاین تغییر محسوسی نکرده است. کاربرانی که در Creative Cloud اشتراک دارند همان طور که به بقیه برنامه های دسترسی دارند می توانند به صورت رایگان به InDesign CC نیز دسترسی داشته باشند.

تاریخچه طراحی ایندیزاین

اولین نسخه از ایندیزاین در ۳۱ آگوست ۱۹۹۹ منتشر شد. این برنامه قبل از اینکه به صورت جامع انتشار یابد به نام شرکت Aldus بود. Aldus برخی از اولین برنامه های انتشار گرافیک و دسکتاپ را برای رایانه های شخصی که نسخه های اولیه آن سیستم عامل های Windows و Mac بودند، تهیه کرد. این نرم افزار ها شامل برنامه هایی مانند Superpaint و PageMaker بود. در سال ۱۹۹۴ Adobe Aldus را خریداری کرد و بیشتر برنامه های نرم افزاری این شرکت را بدست آورد که مهمترین آن ها PageMaker بود.

در سال های قبل از گرفتن PageMaker، ادوبی سهم قابل توجهی از بازار را به QuarkXPress باخته بود. به هر حال در نهایت PageMaker بازار حرفه ای را در دست گرفت. در سال ۲۰۰۰، Adobe اولین نسخه از InDesign را با هدف جایگزینی PageMaker و ارائه برنامه ای رقابتی تر با QuarkXPress عرضه کرد. در آن زمان ادوبی برای همه توظیح داد که نرم افزار ایندیزاین چیست و چه کاربردی دارد . ایندیزاین خیلی سریع به عنوان اولین برنامه نشر و طراحی و ادیت برای سیستم عامل OS تبدیل شد. زیرا در آن زمان QuarkXPress فقط برای نسخه های قدیمی OS قابل استفاده بود.

برنامه ایندیزاین چیست

برنامه ایندیزاین چیست

سرانجام ادوبی InDesign را با برنامه هایی مثل Photoshop و Illustrator همراه کرد و سپس ابزارهای دیگری را برای ارائه Creative Suite اضافه کرد. از آنجا که بسیاری از طراحان قبلاً از Photoshop و Illustrator استفاده می کردند، ارائه برنامه InDesign توسط ادوبی به صورت چشمگیری مورد توجه افراد قرار گرفت. خب تا اینجاب کار ما فهمیدیم که برنامه ایندیزاین چیست حال به سراغ این میرویم که این نرم افزار چه کاربردی دارد.

حتما بخوانید: آموزش طراحی لوگو

نرم افزار ایندیزاین چیست و چه کاربردی دارد

نرم افزار ایندیزاین چیست و چه کاربردی دارد

نرم افزار ایندیزاین چیست و چه کاربردی دارد

InDesign برای ایجاد آگهی ها، بروشورها، مجلات، روزنامه ها، پوسترها، کارت ویزیت ها، کارت پستال ها، برچسب ها و انواع دیگر اسناد یا ارتباطات تصویری استفاده می شود. InDesign یک استاندارد برای طراحی و انتشار است و توسط متخصصان گرافیک و بازاریابی استفاده می شود. InDesign می تواند همراه با برنامه های کاربردی دیگر که بخشی از Adobe Creative Cloud از جمله Illustrator و Photoshop هستند استفاده شود و یا به تنهایی قابل استفاده باشد.

معمولا تصاویر در برنامه های دیگر ساخته و در InDesign ویرایش می شود. InDesign یک روش ساده برای ایجاد صفحات حرفه ای را فراهم می کند که می توانند به صورت چاپی یا آنلاین منتشر و توزیع شوند. این یک ویژگی برای ایندیزاین است. InDesign برای اسنادی که چندین صفحه دارد، اسنادی که متن و تصویر را با هم دارد و اسنادی که حاوی مفادیر قابل توجهی از متن هستند بسیار کارایی دارد.

نرم افزار InDesign چقدر هزینه دارد

adobe indesign چیست

adobe indesign چیست

Adobe InDesign CC به صورت اشتراکی در دسترس است و هزینه آن برای InDesign CC بسته به برنامه انتخابی شما متفاوت است. اشتراک فقط برای ایندیزاین ۱۹۹ دلار در سال است و در صورتی که اشتراک را فقط برای یک ماه بخواهید ۲۹.۹۹ دلار در ماه باید بپردازید. Adobe همچنین یک برنامه Creative Cloud را ارائه می دهد که شامل InDesign به همراه بیش از ۲۰ برنامه Adobe دیگر است که در هر ماه ۴۹.۹۹ دلار هزینه دارد. درصورتی که فقط در یک ماه مشترک شوید ۷۴.۹۹ دلار هزینه باید پرداخت کنید. البته راه های دیگری مثل کرک کردن ادوبی نیز وجود دارد.

حتما بخوانید: آموزش ادوبی لایت روم

یادگیری InDesign (آموزش ایندیزاین به زبان فارسی)

آموزش ایندیزاین به زبان فارسی

آموزش ایندیزاین به زبان فارسی

در این قسمت از مقاله ادوبی ایندیزاین چیست به سراغ یادگیری آن میرویم. گزینه های بسیاری برای یادگیری InDesign وجود دارد. این ها شامل کلاس های دستی، آموزشهای خصوصی، کتابها و آموزش های آنلاین است. کلاس های Live InDesign یک روش مناسب برای یادگیری با متخصصان است. در این روش شما قادر به سؤال از یک مربی حرفه ای به صورت حضوری در طی درس و بعد از کلاس در مورد پروژه ها هستید.

کلاس های Live InDesign هم سؤال کردن را درباره جنبه های InDesign که ممکن است مختص نوع کار شما باشد، آسان تر می کند. همچنین آموزش زنده می تواند به شما کمک کند که تصمیم بگیرید آیا می خواهید با اشتراک یک برنامه در CC کار کنید یا به تمام محصولات دسترسی کامل می خواهید! آموزش InDesign می تواند به ساده سازی پروژه و بهبود کارآیی در پروژه های قدیمی و جدید کمک کند.

ادوبی ایندیزاین چیست

ادوبی ایندیزاین چیست

کلاس های آنلاین زنده گزینه ای برای کسانی است که قادر به سفر به مکانی دیگر نیستند. آموزش آنلاین یکی دیگر از منابع با ارزش برای یادگیری InDesign است. انستیتوی گرافیست آمریکایی آموزش های آنلاین رایگان را توسط مربیان حرفه ای InDesign ارائه می دهد که نشان می دهد چگونه می توانید مشکلات رایج در ایندیزاین را حل کنید و طرح هایی را با استفاده از InDesign تهیه کنید.

کتاب ها گزینه دیگری برای یادگیری InDesign هستند. کتاب هایی مانند کلاس درس دیجیتال InDesign این امکان را برای افراد فراهم می کند که InDesign را با سرعت بیاموزند و نیازی به اتصال به اینترنت نداشته باشند. شما می توانید آموزش ایندیزاین به زبان فارسی را یاد بگیرید. در آخر هم مهم نیست که به چه روشی شروع به یادگیری ایدیزاین کردید، تمرین اغلب بهترین روش برای یادگیری یک نرم افزار جدید است. سعی کنید با آزمایش روی یک پروژه به تمام ویژگی های ایندیزاین دست پیدا کنید.

adobe indesign چیست

adobe indesign چیست

InDesign به همان اندازه که در Windows کارایی دارد در Mac نیز کارایی دارد. تفاوت های قابل توجهی بین نسخه های مک و ویندوز در InDesign وجود ندارد. کاربران حرفه ای ممکن است تفاوت هایی را در زبان های اسکریپت را پیدا کنند. کاربران مکینتاش از AppleScript برای خودکارسازی کارهای تکراری استفاده می کنند در حالی که کاربران ویندوز از ویژوال بیسیک برای این کار استفاده می کنند که به VBScript نیز معروف است.

اختلافات کمی در دستورات کلیدی بین سیستم های Windows و Mac وجود دارد، اما عملکرد کلی در هر دو یکسان است. به عنوان مثال، کاربرانی که ترجیح می دهند از صفحه کلید خودکار استفاده کنند، می توانند برای پرینت کردن یک سند کلید Ctrl را به همراه کلید P فشار دهند تا کامپیوتر ویندوز شروع به چاپ کند. در حالی که یک کاربر Mac برای انجام همان کار، کلید Command را به همراه کلید P فشار می دهد.

حتما بخوانید: انتخاب لنز برای عکاسی

مدرک مورد تایید برای ایندیزاین

نرم افزار ایندیزاین چیست و چه کاربردی دارد

نرم افزار ایندیزاین چیست و چه کاربردی دارد

در این قسمت از مقاله برنامه ایندیزاین چیست به سراغ طریقه اعتبار بخشی به هنر شما می رویم. اگر برای مهارت های Adobe InDesign خود برای یک کار یا پروژه نیاز به مدرک دارید، موسسه گرافیک آمریکایی یک آزمون صدور گواهینامه مستقل InDesign را ارائه می دهد. از آنجا که این موسسه گرافیک به عنوان یک مرجع در زمینه طراحی دیجیتال به رسمیت شناخته شده است، یک گواهینامه InDesign را ارائه می دهد که تسلط بر مهارت های InDesign را نشان می دهد.

این امتحان یک آزمون چند گزینه ای است که بصورت آنلاین تکمیل می شود. امتحان به طور کلی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. آزمون صدور گواهینامه InDesign آشنایی با رابط کاربری InDesign، ایجاد اسناد اولیه، قابلیت های اصلی، صرفه جویی و صادرات پروژه های InDesign و درک مسائل مربوط به گردش کار را آزمایش می کند. قبل از امتحان صدور گواهینامه InDesign نیازی به گذراندن دوره نیست.

قالب های پرونده InDesign

InDesign انواع مختلفی از فرمت های فایل را پشتیبانی می کند که می تواند توسط نرم افزار بازیابی یا ذخیره شود. بیشتر نسخه های InDesign از انواع پرونده های زیر پشتیبانی می کند: (انواع پرونده هایی که توسط InDesign قابل باز شدن است)

 • سند Indesign indd
 • indl کتابخانه InDesign
 • الگوی InDesign indt
 • بعد از ظهر فایل Adobe PageMaker File
 • پرونده qxp QuarkXPress
 • انواع پرونده های InDesign که با InDesign ذخیره می شوند
 • سند Indesign indd
 • indl کتابخانه InDesign
 • الگوی InDesign indt
 • انواع پرونده هایی که صادرات InDesign دارند
 • xlf Adobe Flash C
 • S4 Pro (فقط برای Flash CS4 Pro)
 • متن txt
 • متن برچسب Adobe InDesign
 • قالب PDF قابل حمل
 • eps Encapsulated PostScript
 • incx InCopy CS3 Interchange
 • icml InCopy فقط سند CS4
 • Inx InDesign CS3 Interchange
 • idml Language Markup Language
 • JPG JPEG
 • فرمت متن غنی rtf
 • فلش swf (همه نسخه ها)
 • txt فقط متن
 • xml XML
 • گرافیک و فایلهای متنی که می توانند به InDesign وارد شوند
 • قالب تصویر برچسب خورده tiff
 • قالب گرافیکی مبادله گرافیکی
 • jpg، jpeg 
 • bmp Bitmap
 • eps Encapsulated PostScript
 • dcs جداسازی رنگ دسکتاپ
 • تصویر قالب تصویر (مک)
 • wmf MS Windows Metafile
 • emf MS Windows Enhanced Metafile
 • pcx فرمت فایل رنگی PC
 • png Graphic Network Portable
 • sct Scitec CT
 • فلش swf
 • ai Adobe Illustrator
 • psd Adobe Photoshop
 • قالب PDF قابل حمل (PDF و نسخه های بعدی از PDF های چندگانه نیز پشتیبانی می کنند)
 • سند Indesign indd
 • txt اسناد متنی
 • doc، docx سند Microsoft Word
 • xls ، xlsx اسناد Microsoft Excel
 • فرمت متن غنی rtf
برنامه ایندیزاین چیست

برنامه ایندیزاین چیست

در اینجا آموزش ما که یادگیری و آموزش ایندیزاین به زبان فارسی بود به پایان می رسد. ما در این اموزش سعی کردیم تا شما را با نرم افزار قدرتمند ایندیزاین آشنا کنیم و به شما آموزش دهیم که برنامه ایندیزاین چیست . همچنین به تمام ابعاد این برنامه در Creative Cloud پرداختیم و فهمیدیم که ادوبی ایندیزاین چیست (adobe indesign چیست). به هرحال امیدواریم از این آموزش نهاین استفاده را کرده باشید و فهمیده باشید نرم افزار ایندیزاین چیست و چه کاربردی دارد.

نویسنده : مدیر
دسته بندی ها : طراحی
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیاده سازی شده توسط هوش پلاس